SAEIMA 2018

FACTUM priekšvēlēšanu aptaujās izmantotā metodoloģija nodrošināja visprecīzākos sarakstu popularitātes reitingus. Pateicamies visiem 2018.gada Saeimas priekšvēlēšanu aptauju dalībniekiem par atsaucību un līdzdalību reitingu veidošanā!

Atbilstība (validitāte)

2018.gada Saeimas vēlēšanām iesniegto sarakstu spēku samērs vairāk kā par 90% kļuva skaidrs jau labu laiku pirms vēlēšanām (jūlija beigās, augusta sākumā) un svārstīgā daļa pārdalei kampaņas pēdējos mēnešos nepārsniedza 5-7%. Līdz ar to bieži paustais viedoklis par it kā rekordlielu neizlēmušo vēlētāju skaitu, kas varētu pēdējā brīdī ieviest jūtamas korekcijas, izrādījās pieņēmumi bez seguma.

Sarakstu reitingu novirzes

Aptauju rezultātu atbilstību un ticamību nenosaka metodes (intervija, telefonaptauja vai internets), vairāk to atbilstošs vai neatbilstošs pielietojums. Medijos publicēto 2018.gada Saeimas priekšvēlēšanu aptauju lielākās kļūdas - būtiski pārvērtētas Saskaņas un ZZS izredzes, par zemu novērtēts atbalsts JKP. Attiecīgi novirzes arī pārējo sarakstu reitingos.

Mērījumu kļūdas

Vietu sadalījuma novērtējums

Sarakstu reitingi

REITINGI - vēlēšanu sarakstu iespējamais iegūto balsu skaits, ja Saeimas vēlēšanas notiktu aptaujas periodā. Dati 24.-30.09. Aprēķina bāze n=2500 (elektorālās izvēles).

Sarakstu konkurence

Reitingu izmaiņas (jūlijs – septembris)

Septembris 2018
Augusts 2018
Jūlijs 2018